فتوشاپ 2022

فتوشاپ 2022

مژده مژده که انتظار طرفداران فتوشاپ در سال ۲۰۲۲ میلادی سر آمده !

بی‌مقدمه سراغ اصل‌مطلب می‌رویم. فتوشاپ 2022 به طور کلی نرم افزار گرافیکی دیجیتال است و در شاخه ی گرافیک پیکسلی (رَستِر) کاربرد دارد. این نرم افزار محصول شرکت ادوبی بوده و در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است. یادآوری می شود جهت نصب فتوشاپ 2022 باید به مواردی مانند حجم حافظه ی دستگاه ، (نسل و نوع) پردازشگر دستگاه و (نسل و نوع) پردازشگر گرافیکی دستگاهتان توجه فرمایید. این نرم افزار توسط سیستم های عامل ویندوز (Windows) ، مک او اس (Mac OS) پشتیبانی می شوند. برای شناخت بیشتر فتوشاپ می توانید به مقاله‌‌‌‌‌‌‌”چرا فتوشاپ؟” مراجعه نمایید. همچنین می توانید به صفحه ی نرم افزار فتوشاپ در سایت شرکت ادوبی سر بزنید! آدرس:https://www.adobe.com/products/photoshop.html


فتوشاپ 2022 دارای چه امکانات و قابلیت های جدیدی نسبت‌ به نسل‌های پیشین خود است؟
۱- انتخاب هوشمند (هوش مصنوعی یا بلای جان؟)
۲- ماسک هوشمند
۳- فیلتر های هوشمند
۴- ایلاستریتور و فتوشاپ (بستگان نزدیک)
۵- آمیختن چند منظره

موارد بالا از مهم ترین و شاخص ترین تغییرات فتوشاپ 2022 است و ممکن است در این غول گرافیکی تغییراتی جزئی و یا کلی دیگری بیابید که در این نوشته از بیان آنها صرف نظر شد!

انتخاب هوشمند:
در ابزارهای انتخاب فتوشاپ 2022 امکانی فراهم شده است تا بدون وقت گذاری بیش از حد از سوی شما برای انتخاب قسمتی از عکس، هوش مصنوعی این کار را برای شما انجام دهد. البته گاهی این هوش مصنوعی دارای خطا است!

انتخاب-هوشمند
انتخاب هوشمند

ماسک هوشمند:
اگر خواسته باشید لایه ای را شامل ماسک بکنید و فقط به دنبال ماسک کردن قسمت خاصی از آن لایه بوده باشید ، می دانید این کار معضل بزرگی بوده. خوشبختانه هوش مصنوعی باز هم به داد ما رسیده و ماسک به طور هوشمند بر قسمتی که می خواهید اعمال می شود و باز هم باید گفت این هوش مصنوعی ممکن است قسمتی که شما نمی خواهید را ماسک کند و صحیح عمل نکند.

ماسک هوشمند

فیلترهای هوشمند:
اگر در حال ترکیب کردن چند عکس بوده باشید ، به مشکلاتی از قبیل ناهماهنگ بودن رنگ و نور آن عکس ها بر خورده اید. فیلترهای هوشمند فتوشاپ 2022 این مشکل را به راحتی پردازش و پاسخ داده اند. ناگفته نماند که این فیلترها بار بزرگی را از دوش عکاس هایی که فتوشاپ را استفاده می کنند برداشته است.

ایلاستریتور و فتوشاپ (بستگان نزدیک):
بیشتر طراحان گرافیک دیجیتال دچار چالش برای انتقال اطلاعات از ایلاستریتور به فتوشاپ و بر عکس آن شده اند. در حقیقت در نسخه های پیشین ، ارتباط صمیمانه ای بین دو نرم افزار وجود نداشت اما شرکت ادوبی با دریافتن ضرورت ایجاد راه ارتباطی بین ایلاستریتور و فتوشاپ ، کار را آسان کرده است. اکنون می توان لایه ها را به راحتی از ایلاستریتور به فتوشاپ یا برعکس با انجام فرآیند هایی تقریبا کوتاه انجام داد. در کل می توان گفت داد و ستد اطلاعات بین این دو نرم افزار پر کاربرد و جدا نشدنی ، بسیار رونق یافته و به سود کاربران و طراحان شده است.

ایلاستریتور-و-فتوشاپ
ایلاستریتور و فتوشاپ

آمیختن چند منظره:
آخرین ابزاری که شاید جدید و جذاب به نظر بیاید، ابزاری است که چند منظره را با هم می آمیزد. این ابزار دست طراحان را در فتومونتاژ و خلق تصاویر بسیار زیبا بازتر می کند.

Avatar photo
ملاصدرا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا حالت صفحه نمایش خود را از حالت عمودی به حالت افقی تغییر دهید یا صفحه را بزرگ کنید. (سپس صفحه را به روز رسانی (refresh) کنید!)

چرخش و اندازه صفحه نمایش